|
Latviešu
Valoda: Latviešu
|

Speciālistu pieprasījums: Leipcigas (Leipzig) uzņēmumi pieņem darbā darbiniekus no Latvijas

Datums: 14.06.2016 13:42
96 skatījumi
Speciālistu pieprasījums: Leipcigas (Leipzig) uzņēmumi pieņem darbā darbiniekus no Latvijas
​Tulkojums no vācu valodas

(logotips) LEIPZIGINFO.DE

Speciālistu pieprasījums: Leipcigas (Leipzig) uzņēmumi pieņem darbā darbiniekus no Latvijas

26.02.2016. Ekonomika
(foto)

Leipcigas Rūpniecības un tirdzniecības kamera (IHK), avots: LEIPZIGINFO.DE

 Šodien sākas divu dienu Leipcigas uzņēmēju delegācijas brauciens uz Rīgu (Latvija). Brauciena mērķis ir atrast labi izglītotus Latvijas speciālistus uzņēmumiem Leipcigas ekonomiskajā reģionā. Braucienu organizē Leipcigas Rūpniecības un tirdzniecības kamera (IHK) sadarbībā ar Leipcigas izglītības un kvalifikācijas paaugstināšanas centru ZAW Leipzig GmbH un Latvijas-Vācijas profesionālo izglītības centru.

Uzņēmumi sevi prezentē izstādē „Skola 2016”, lai tiktos ar atbilstošiem Latvijas speciālistiem, apspriestu un noslēgtu darba līgumus. Īpaši pieprasītas jomas ir gastronomija, informātika, elektrotehnika, loģistika un metināšana.

 „Ņemot vērā speciālistu pieprasījumu daudzās nozarēs, uzņēmumiem šodien ir jālūkojas tālāk par savu apvārsni. Tādēļ Leipcigas IHK kopā ar citiem partneriem organizē uzņēmēju tikšanos ar jauniem darbiniekiem ārvalstīs,” skaidro Leipcigas IHK prezidents Volfgangs Topfs (Wolfgang Topf).

„Sadarbība ar Latvijas-Vācijas profesionālo izglītības centru nes jau pirmos augļus. Jaunieši ar ļoti labām vācu valodas zināšanām un atbilstošu profesionālo izglītību galvenokārt pēc pavadītā prakses laika tiek pieņemti darbā Leipcigas uzņēmumos.”

Izstādes laikā Vācijas viesnīcu un restorānu asociācija DEHOGA Sachsen e.V., Leipcigas ekonomikas un vadības izglītības un tālākizglītības sabiedrība LBW Aus- und Fortbildungsgesellschaft mbH un Latvijas-Vācijas profesionālās izglītības centrs parakstīs nodomu protokolu par apmaiņas programmas organizēšanu izglītības iestāžu audzēkņiem viesnīcu un viesmīlības nozarē.