+(371) 29-107-155
Latviešu
Valoda: Latviešu
+(371) 29-107-155

​​Programma "Datortehnikas diagnostika, remonts un programmu instalēšana"

Piedāvā kursus: "Datortehnikas diagnostika, remonts un programmu instalēšana".

Programmā:

  • Datortehnikas uzbūve un datoru arhitektūrā
  • Operētājsistēmas un lietojumprogrammatūra
  • Remonts, diagnostika un testēšana. Kļūdu meklēšana

Programmu ilgums: 5 mēneši (160 ak. stundas). Nodarbības dienā, vakaros vai sestdienā.
Mācību maksa: 70 euro/mēn 

​PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS ROGRAMMAS MĒRĶIS:

Izglītības procesa rezultātā iemācīt izglītojamos sastādīt vai izveidot datorsistēmu pēc kāda noteiktā kritērija, spēt atjaunot un modificēt to, lietot diagnostikas iekārtas un mērinstrumentus, kā arī analizēt datus un prezentēt tos, dot priekšstātu par datoru uzbūvi un arhitektūru, iemācīt lietot operētājsistēmas un lietojamprogrammatūru.

Izglītojamais spēj noteikt kļūdas datorsistēmā saskaņa ar noteiktām mērījumiem vai pētījumiem un novērst tos, kā arī veikt iekārtu un perifērijas remontdarbus vai diagnostiku, lietot mērinstrumentus un mēriekārtas, lasīt tehniskos uzdevumus un dokumentāciju, spēt pareizi interpretēt. 

PROFESIONĀLĀS IZGLĪTĪBAS PROGRAMMAS PROFESIONĀLIE UZDEVUMI:


           Izglītojamie apgūst nepieciešamas zināšanas par datorsistēmu sastāvdaļām, to izvietošanu sistēmā, savstarpējo saderību, saslēgšanas kārtību, kura nodrošina datoru sistēmas pareizu darbības koncepciju un plūsmu. Izglītojamie apgūst nepieciešamas zināšanas par tehnisko komponentu atbilstību konkrētiem kritērijam, kuri nosaka to noteikto darbību atbilstībā to darbībai saskaņā ar noteiktiem standartiem. Apgūst zināšanas par pamatplates komponentiem, slāņiem, pasīviem un aktīviem elementiem, paplašināšanas ligzdām  un izejošiem ligzdām. Apgūst zināšanas par aktuāliem testēšanas paņēmieniem, ka arī par moderniem tehnoloģijām datorsistēmu un mezglu komponenšu sfērā. 
         Spēj pielietot precīzi mērīšanas instrumentus: strāvas un pretestības mērīšanas iekārtas, tanī skaitā specialus plātes – POST Card, kuri var izveidot pašā datorsistēmā un dinamiski analizēt datus. Spēj mainīt, papildināt informācijas sistēmas funkcionalitāti, kā arī paaugstināt informācijas sistēmas efektivitāti. Spēj noteikt un novirzīt darbības kļūmes un kļūdas. Izglītojamie spēj uzstādīt un konfigurēt datortehniku, diagnosticēt un novērst kļūmes datortehnikas darbībā, pievienot vai nomainīt datortehnikas komponentes; izvērtēt informācijas sistēmas darbību, testēt tās funkcionalitāti, optimizēt informācijas sistēmu pēc norādītiem kritērijiem, novērst traucējumus sistēmas darbībā, aizstāt atsevišķas sistēmas komponentes ar jaunākām, lietot diagnostikas rīkus sistēmas darbības kļūdu atpazīšanai.
​           Izglītojamie spēj instalēt lietojumprogrammatūru, modificēt sistēmu to pēc konkrētas vajadzības, spēj darboties Windows un Linux vidē. Spēj strādāt ar dažiem grafiskiem čaulam, ar sistēmas, kuri darbojas ar x86 un x64 arhitektūru, ka arī zināt to priekšrocības un trūkumus. 

Akreditācijas derīguma termiņš līdz 09.06.2025

Eksāmens